הנגשת אתרי אינטרנט

יש לכם אתר אינטרנט? אל תחכו לתביעה ודאגו להנגיש את האתר במהרה

מאז הקורונה שהובילה לסגרים והבידודים התלות באינטרנט התחזקה במיוחד. אנו עובדים באמצעות האינטרנט, לומדים, עורכים קניות, צורכים חדשות, ויוצרים אינטראקציות עם אנשים. בשל כך, ישנה חשיבות רבה לכך שאתרי אינטרנט יהיו מותאמים לכלל האוכלוסייה.

מאז שנת 2013 מדינת ישראל מחייבת בעלי אתרים להנגיש את אתר האינטרנט שלהם עבור אנשים עם מוגבלות. ממש כמו שכל חנות ובית עסק חייב לאפשר גישה לכולם, כך גם אתרים חייבים לאפשר לאנשים עם מוגבלות ליהנות מחוויית גלישה נעימה ונוחה.

במסגרת חוק שיוון זכויות לאנשים עם מוגבלות, תוקנו תקנות להנגשת השירות הכוללות את תקנה 35 להנגשת אתרי אינטרנט. תקנות אלו מפרטות מה נדרש כדי שאתר אינטרנט יהיה נגיש. כך למשל:

 • באתר צריכה להיות ניגודיות בצבעים כדי להקל על ליקויי ראייה
 • האתר צריך לאפשר ניווט באמצעות המקשים במקום העכבר – כדי להקל על אנשים עם מוגבלות פיזית.
 • יש לאפשר את שינוי גודל הגופן ושינוי צבע האתר מצבעוני למונוכרומטי.
 • באתר אמורים להיות תיאורים כתובים לתמונות – במטרה לאפשר לגולשים עם עיוורון לדעת מה נראה בתמונה
 • יש לדאוג לצרף כתוביות לסרטונים

 

ורשימת מקרי הנגשה היא עוד ארוכה ואמורה להיות מותאמת באופן פרטני לכל אתר ואתר.

הנגשת אתרי אינטרנט

כדי להימנע מראש מתביעה ומנזק כספי כבד, חשוב מאוד לבצע עוד היום הנגשה לאתר שלכם.

לצד הגנה מפני תביעה, להנגשת האתר יש יתרון גדול, אתר מונגש יאפשר לכם להרחיב את קהל הלקוחות שלכם. למעשה, 25%-30% מהאוכלוסייה הינם אנשים עם מוגבלות, ובאמצעות חווית משתמש המותאמת עבורם, תוכלו למשוך גולשים נוספים להיכנס לאתר שלכם, ולהפוך אותם ללקוחות החדשים שלכם.

אילו רמות נגישות לאתרים קיימות?

הנחיות נגישות אתרים מגדירות שלוש רמות של הנגשת אתרי אינטרנט: רמה A, רמה AA ורמה AAA. רמות הנגשת האתרים הנדרשות הן בהתאם למחזור ההכנסות של העסק.

רמה AA
תקן הנגישות המחייב בישראל להנגשת אתר הוא ברמת AA – רמת נגישות המקובלת ביותר בישראל. מרבית האתרים נדרשים לעמוד ברמת AA  המצריכה התאמה של האתר לפרמטרים רבים כגון הטמעת תרגום לסרטונים שיצרתם, תיאורים לתמונות, ניגוד חזותי ועוד. רמה זאת מתאימה לעסקים שמחזור ההכנסות שלהם הוא בין 100 אלף למיליון שקלים בשנה (למעט רשתות שהנם ברמת AAA).

רמה AAA
זוהי רמת הנגישות המחמירה ביותר. היא כוללת למשל תמיכה במילוי טפסים הקיימים באתר, כניסה חוזרת לאתר באמצעות חשבון אישי בו נשמרו הנתונים, ניגוד חזותי ביחס של 1:7 ועוד. זאת רמת נגישות המותאמת לארגונים ממשלתיים, מועצות מקומיות או לעסקים המגלגלים מילוני שקלים בשנה.  

הכירו את אחת ההתמחויות של משרד לימור גרייזמן מורשי נגישות – הנגשת אתרים

אחד מהמשרדים המובילים בתחום הינו משרד לימור גרייזמן משרד מורשי נגישות.

לימור גרייזמן היא הנדסאית בניין בוגרת הטכניון העוסקת בניהול ופיקוח של פרויקטי בניה מעל ל-20 שנה. בעקבות עבודתה, היא החלה להתעניין בתחום נגישות לאנשים עם מוגבלות, ובשש השנים האחרונות היא מסייעת לבעלי עסקים שונים בהנגשת האתר שלהם ובהנגשת בית העסק הפיזי.

ביצוע תהליך הנגשת אתר האינטרנט:

 • משרדנו בודק את האתר בצורה מדוקדקת.
 • נשלח ללקוח דו"ח המפרט אילו פעולות ואילו שינויים יש לבצע באתר על מנת שיהיה מונגש.
 • הלקוח מבצע את התיקונים הנדרשים של הליקויים.
 • לאחר ביצוע התיקונים ע"י הלקוח, נערכת בדיקה נוספת של האתר.
 • במידה והאתר עונה על רמת נגישות האתרים הנדרשת, הלקוח מקבל אישור שהאתר נגיש והמשרד כותב עבורו הצהרת נגישות.
 • הצהרה זאת כוללת את כל ההתאמות שנעשו על מנת שהאתר יהיה נגיש וכן פרסום התאמות הנגישות שבוצעו בבית העסק של הלקוח.
 • אם לעסק קיים גם מקום לקבלת קהל, חשוב לערוך סקר נגישות גם לבית העסק.

לאחר הנגשת של המקום הפיזי, ניתן לפרסם את ההנגשה הפיזית להצהרת הנגישות.  

מדוע כדאי לבחור בלימור גרייזמן משרד מורשי נגישות?

משרד לימור גרייזמן מורשי נגישות מוסמך לכל סוגי העסקים ובכל התחומים. המשרד מציע כמה שירותים תחת קורת גג אחת: הנגשת אתרי אינטרנט לצד הנגשת המיקום הפיזי של העסק, וכך חוסכת זמן יקר עבור הלקוחות. למשרד שפע של ניסיון וידע נרחב בתחום נגישות אתרים, והיא והצוות שלה מספקים שירות מקצועי, מהיר ובהתאמה מלאה לחוק הנגישות.  

אז אם אתם רוצים להימנע מתביעה ולהבטיח שהאתר שלכם יהיה נגיש בהתאם לחוק, אתם מוזמנים ליצור קשר עם לימור והיא תשמח לסייע לכם בהנגשת האתר.

לנוע בחופשיות בכל מקום

אז למה לבחור בנו?

מקצועיות

ראיית התמונה הכוללת, דגש על הפרטים הקטנים והקפדה על צבירת ידע מבלי לשקוט על השמרים, מאפשרים לי להעניק שירותים ברמה מקצועית בלתי מתפשרת.

ניסיון

ניסיון יכול להעיד במידה רבה הן על המקצועיות והן על טיב ואיכות השירות. ברשותי ותק עשיר בתחום הנדסת הבניין וכיועצת נגישות מתו"ס ושירות. במהלכן צברתי שם ומוניטין רב בתחום.

פתרונות יצירתיים

אני תמיד מקפידה לחשוב מחוץ לקופסא, לראות את הדברים בצורה גמישה ולמצוא פתרונות נכונים ואיכותיים, גם למצבים אשר יכולים להיראות תחילה כמורכבים ואף בלתי אפשריים.

הכול במקום אחד

אני מציעה קשת רחבה של שירותי ייעוץ נגישות, במקום אחד. כך שגם אם אתם מעוניינים לחדש רישיון עסק, רוצים להנגיש אתר אינטרנט או זקוקים לייעוץ בכל נושא אחר בתחום ההנגשה, אני הכתובת הנכונה עבורכם.

יחס אישי

הליך הייעוץ מהווה כדרך בה אני צועדת יחד עם הלקוח, כשבסופה של הדרך מטרה משותפת לשנינו – לצלוח את הליך ההנגשה בצורה המצופה, המותאמת והרצויה.

תגובה מהירה

יש לכם שאלות? זקוקים לעוד מידע? התחלנו בדרך משותפת ונתקלתם בבעיה? תשמחו לגלות שאני מקפידה על זמינות גבוהה ועל תגובה איכותית ומהירה.

מתקן משולב נגיש - צבעוני

זה היה אחד הפרויקטים הכי כייפים, במיוחד בימי הקיץ החמים 🙂
הנגשת גן ילדים בתל אביב… פה אתם רואים מתקן משולב נגיש.

מתקן משולב נגיש - צבעוני

כתוב לנו