נגישות השירות

נגישות השירות לאנשים עם מוגבלות

אנשים עם מוגבלות נאלצים להתמודד על בסיס יומיומי עם מצבים שונים של חוסר אונים, הנובעים מעצם העובדה שהסביבה לא מתחשבת במגבלות שלהם.
כך לדוגמא, אדם עם לקות ראייה, עלול להתקשות בהתמצאות במקום מסוים, מכיוון שהשילוט איננו מותאם בעבורו.
יש להדגיש, שגם אנשים אשר אינם מתמודדים עם מוגבלות, נהנים במקרים רבים, מעצם ההנגשה של שירותים שונים לטובת בעלי מוגבלות – לדוגמא, אימהות עם עגלות ילדים נהנות מההנמכה של המדרכות בצמתים, אשר בפועל בוצעה לצורך הנגשה עבור המשתמשים בכיסאות גלגלים.
תפקידו של מורשה נגישות השירות, הוא לסייע ביצירת סביבה נגישה עבור אנשים עם מוגבלות וזאת, באמצעות ביצוע התאמות של מקום השירות, אמצעי השירות והדרך באמצעותה הוא ניתן עבור אנשים המתמודדים עם מוגבלויות שונות.

נגישות השירות

מטרות אלו מושגות באמצעות ביצוע של פעולות שונות כגון: יצירת תנאי השטח המתאימים, הטמעה של שינויים בנהלים הקיימים, הדרכה של העובדים, התאמה של האמצעים באמצעותם ניתן השירות ומועבר המידע, התאמת האמצעיים הטכנולוגיים בהם נעשה שימוש לצורך מתן השירות  ומציאת פתרונות יצירתיים ואפקטיביים לכל אחד מחסמי הנגישות אשר יאותרו על ידי מורשה השירות.
כל זאת כאמור, במטרה לאפשר לכל בעלי המוגבלות להתנהל בשוויוניות בסביבה המדובר.

חשוב לציין, כי התאמת הסביבה הבנויה לתקנות הנגישות בלבד לא תמיד תהיה מספקת ואי לכך קיימים פערים מסוימים בין נותן השירות לאדם עם המוגבלות אשר מעוניין בקבלת השירות, מה שיכול לפגוע בחוויית השימוש שלו באותו שירות. 
לכן, תפקידו של מורשה נגישות השירות, הוא מעמיק ומקיף אף יותר, כאשר בכוחו של המורשה, להקנות מיומנות למתן שירות נגיש ולהפוך את אותה סביבה למותאמת, נוחה ונעימה המאפשרת לכל אדם עם מוגבלות להשתמש בשירות בעצמאות ובכבוד .

נגישות השירות, הוא הליך, אשר לצד חשיבותו הערכית והחברתית הוא טומן בחובו עוד שורה ארוכה של תועלות עבור המשתמשים בו ובין היתר: מעלה את מידת שביעות הרצון של כלל הלקוחות ובפרט של אנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם, מסייע ביצירת תדמית חיובית, מאפשר גידול משמעותי בכמות הלקוחות (אנשים עם מוגבלויות מהווים יותר מרבע מכלל האוכלוסייה) וכמובן, תורם לתחושה הטובה, מעצם הידיעה שכל מי שמעוניין לעשות שימוש בשירות יכול ליהנות ממנו ללא קושי או התמודדות מורכבת. 

לנוע בחופשיות בכל מקום

אז למה לבחור בנו?

מקצועיות

ראיית התמונה הכוללת, דגש על הפרטים הקטנים והקפדה על צבירת ידע מבלי לשקוט על השמרים, מאפשרים לי להעניק שירותים ברמה מקצועית בלתי מתפשרת.

ניסיון

ניסיון יכול להעיד במידה רבה הן על המקצועיות והן על טיב ואיכות השירות. ברשותי ותק עשיר בתחום הנדסת הבניין וכיועצת נגישות מתו"ס ושירות. במהלכן צברתי שם ומוניטין רב בתחום.

פתרונות יצירתיים

אני תמיד מקפידה לחשוב מחוץ לקופסא, לראות את הדברים בצורה גמישה ולמצוא פתרונות נכונים ואיכותיים, גם למצבים אשר יכולים להיראות תחילה כמורכבים ואף בלתי אפשריים.

הכול במקום אחד

אני מציעה קשת רחבה של שירותי ייעוץ נגישות, במקום אחד. כך שגם אם אתם מעוניינים לחדש רישיון עסק, רוצים להנגיש אתר אינטרנט או זקוקים לייעוץ בכל נושא אחר בתחום ההנגשה, אני הכתובת הנכונה עבורכם.

יחס אישי

הליך הייעוץ מהווה כדרך בה אני צועדת יחד עם הלקוח, כשבסופה של הדרך מטרה משותפת לשנינו – לצלוח את הליך ההנגשה בצורה המצופה, המותאמת והרצויה.

תגובה מהירה

יש לכם שאלות? זקוקים לעוד מידע? התחלנו בדרך משותפת ונתקלתם בבעיה? תשמחו לגלות שאני מקפידה על זמינות גבוהה ועל תגובה איכותית ומהירה.

מתקן משולב נגיש - צבעוני

זה היה אחד הפרויקטים הכי כייפים, במיוחד בימי הקיץ החמים 🙂
הנגשת גן ילדים בתל אביב… פה אתם רואים מתקן משולב נגיש.

מתקן משולב נגיש - צבעוני

כתוב לנו